Ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων κυριάρχησε στο Πανελλήνιο Ανάπτυξης σπριντ
Κυριακή, 09.08.2009
Εκτύπωση
Ανδρέας Κιλιγκαρίδης

Ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων κατέκτησε την πρώτη θέση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ανάπτυξης σπριντ που διεξήχθη στο Ολυμπιακό Κέντρο Κάνοε Καγιάκ του Σχινιά.

Η ομάδα των Χανιών κέρδισε 6 χρυσά, 2 αργυρά και 2 χάλκινα μετάλλια. Δεύτερος κατετάγη ο Ναυτικός Όμιλος Χαλκίδας που κέρδισε 5 χρυσά και 4 ασημένια μετάλλια, ενώ τρίτος κατετάγη ο Ολυμπιακός με 3 χρυσά, 3 αργυρά και 2 χάλκινα

Στη διοργάνωση συμμετείχαν 350 αθλητές και αθλήτριες από 25 σωματεία όλης της χώρας.

Αναλυτικά οι τρεις πρώτοι ανά κατηγορία (όπου υπάρχουν) έχουν ως εξής:

1.000μ.

Παμπαίδες: Κ1: 1. Φραγκεδάκης (Πόρος- Τροιζηνία), 2. Παραδείσης (ΝΑΣ), 3. Βλαχογιάννης (Μεσολόγγι), Κ2: 1. Φραγκεδάκης - Μωυσιάδης (Πόρος - Τροιζηνία), 2. Κολλάρος - Τσιριγώτης (Χαλκίδα), 3. Καπάκογλου - Ζβέζντα (Γιαννιτσά), C1: 1. Μουρατίδης (Καλαμαριά), C2: 1. Ταταρούδης - Δημητριάδης (Γιαννιτσά), Κ4: 1. Μαινεμένιος, Σώρας Αθ., Δρούζας, Γκουτιέρες (Ολυμπιακός), 2. Χατζόπουλος, Στεργίου, Δεμάγκος, Μωυσιάδης (Πόρος - Τροιζηνία), 3. Αλιφραγκής, Σώρας Ι., Καλόγρηος, Αυλωνίτης (Ολυμπιακός),

Παγκορασίδες: Κ1: 1. Κορμού (Ολυμπιακός), 2. Διονυσίου (Χαλκίδα), 3. Ζαράνη (ΝΑΣ), Κ2: 1. Δεληγιώργη - Παπαγεωργίου (Χαλκίδα), 2. Σφέτσιου - Τυροκόμου (ΕΝΟΑ), 3. Βεργανελάκη - Λιονάκη (Χανιά), Κ4: 1. Στάθη, Δημητρουλάκη, Βεναρδάτου, Σηφάκη (Χανιά), 2. Μηνά, Βλάχου, Ζαπάντη, Κομπορούζου (Αργοστόλι),

Παίδες αρχάριοι: Κ1: 1. Μπασδάνης (ΝΟΒ), 2. Γεωργούσης (Πόρος - Τροιζηνία), 3. Κιουρτζίδης (ΙΟΘ), Κ2: 1. Γεωργούσης - Πέππας (Πόρος - Τροιζηνία), 2. Βορονύι - Κοσμίδης (ΙΟΘ), 3. Μωρίκης - Δίπλας (Μεσολόγγι), C2: 1. Γαϊτάνης - Ελευθεριάδης (Γιαννιτσά), Κ4: 1. Κατρής, Ζωγράφος, Ζησέκας, Καναράς (Χαλκίδα), 2. Μαινεμένιος, Καλόγρηος, Μπαραμπάτης, Δρακωνάκης (Ολυμπιακός), 3. Κοντάκος, Γενεράκης, Παπασταματάκης, Παντελάκης (Χανιά),

Κορασίδες αρχάριες: Κ1: 1.Παπανικολάου (Μέθανα), 2. Κέκελου (Μεσολόγγι), 3. Μενιέ (Μέθανα), Κ2: 1. Μπερτσουλάκη - Σηφάκη (Χανιά), 2. Καπούτση - Παππά (ΝΑΣ), 3. Κυριαζή - Ανδριανοπούλου (Κατάκολο), Κ4: 1. Χαλκιά, Ροκάκη, Ζουλάκη, Βύζα (Χανιά),

500μ.

Παμπαίδες: Κ1 :1. Παραδείσης (ΝΑΣ), 2. Βλαχογιάννης (Μεσολόγγι), 3. Μπασδάνης (ΝΟΒ), C1: 1. Μαλχασιάν (Καλαμαριά), Κ2: 1. Αντωνίου - Τραχανάς (Χαλκίδα), 2. Γκουτιέρες - Σώρας (Ολυμπιακός), 3. Βαλεντής - Χιόνης (Αργοστόλι), C2: 1. Μαλχασιάν - Μουρατίδης (Καλαμαριά), 2. Ταταρούδης - Δημητριάδης (Γιαννιτσά), Κ4: 1. Κολλάρος, Τσιριγώτης, Τραχανάς, Αντωνίου (Χαλκίδα), 2. Αργυρίδης, Κανίρης, Παππάς, Ζουλάκης (ΝΑΣ), 3. Αλιφραγκής, Σώρας, Καλόγρηος, Αυλωνίτης (Ολυμπιακός),

Παγκορασίδες: Κ1: 1. Διονυσίου (Χαλκίδα), 2. Κορμού (Ολυμπιακός), 3. Σειρηνάκη (ΕΝΟΑ), Κ2: 1. Σηφάκη - Βεναρδάτου (Χανιά), 2. Δεληγιώργη - Παπαγεωργίου (Χαλκίδα), 3. Σφέτσιου - Τυροκόμου (ΕΝΟΑ), Κ4: 1. Δέρβου, Γαλιατσάτου, Αναγνωστάτου, Αλιβαζάτου (Αργοστόλι), 2. Στάθη, Δημητρουλάκη, Λιονάκη, Βεργανελάκη (Χανιά), 3. Μηνά, Βλάχου, Ζαπάντη, Κομπορόζου (Αργοστόλι),

Παίδες αρχάριοι: Κ1: Μπασδάνης (ΝΟΒ), 2. Κιουρτζίδης (ΙΟΘ), 3. Πέππας (Πόρος - Τροιζηνία), Κ2:1. Βορονύι - Κοσμίδης (ΙΟΘ), 2. Ζησέκας - Κανάρας (Χαλκίδα), 3. Γεωργατζής - Φράγκος (Λίμνη), C2: 1. Γαϊτάνης - Ελευθεριάδης (Γιαννιτσά), Κ4:1. Μαινεμένιος, Καλόγρηος, Μπαραμπάτης, Δρακωνάκης (Ολυμπιακός), 2. Κοντάκος, Γενεράκης, Καλλιβρετάκης, Παντελάκης (Χανιά), 3. Δημητριάδης, Κόκκας, Κουβάτσος, Παναγιωταράκος (Πόρος - Τροιζηνία)

Κορασίδες αρχάριες: Κ1: 1. Παπανικολάου (Μέθανα), 2. Κέκελου (Μεσολόγγι), 3. Μενιέ (Μέθανα), Κ2: 1. Μπερτσουλάκη - Σηφάκη (Χανιά), 2. Σακκά Γ. - Σακκά Χρ. (Παμβώτιδα), 3. Κυριαζή - Ανδριανοπούλου (Κατάκολο), Κ4: 1. Χαλκιά, Ροκάκη, Ζουλάκη, Βύζα (Χανιά), 2. Ευσταθίου, Γεωργίου, Παληού, Ταγάρα (Λίμνη Ευβοίας)