Πρώτευσαν τα Χανιά στο Πανελλήνιο Ανάπτυξης Σπριντ
Δευτέρα, 08.08.2011
Εκτύπωση

Ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων κατέκτησε την πρώτη θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανάπτυξης σπριντ που διεξήχθη στο Μεσολόγγι .

Οι αθλητές  του Ν.Ο.Χ. κέρδισαν 8 χρυσά, 2 αργυρά και ένα χάλκινο μετάλλιο. Τη δεύτερη θέση κατέκτησε ο Ναυτικός Όμιλος Βόλου &Αργοναύτες (4 χρυσά, 3 ασημένια, 6 χάλκινα) και την τρίτη μοιράστηκαν ο Ιστιοπλοϊκός Όμιλος Θεσσαλονίκης και ο Ναυτικός Όμιλος Μεθάνων «Νηρηίς» (4 χρυσά, 2 ασημένια).

Αξίζει να σημειωθεί ότι χορηγός των αγώνων ήταν ο Δήμος Μεσολογγίου, ενώ σημαντική ήταν η συνδρομή του Ναυτικού Ομίλου Μεσολογγίου.

Αναλυτικά τα μετάλλια κατέκτησαν οι εξής ανά κατηγορία και αγώνισμα:

1000μ.

Παμπαίδες:  Κ1: 1. Μπασδάνης  (ΝΟΒ), 2. Πέππας (Πόρος – Τροιζηνία), 3. Πουρνάρας (ΝΟΒ), C1: 1. Κιουρτζίδης (ΙΟΘ), Κ2: 1. Μαστραντωνάκης – Γαβαλάς (ΕΝΟΑ), 2. Βορονύι – Κοσμίδης (ΙΟΘ), 3. Τσαρούχας – Μήτρακας (ΝΟΘ), C2: 1. Τσάτσας – Δημόπουλος (ΙΟΘ), Κ4: 1. Δανιήλ – Κατρής – Ζησέκας – Καναράς (Χαλκίδα), 2. Παντελάκης – Κοντάκος – Γενεράκης – Αγγελάκης (Χανιά), 3. Λέκκας – Δημητριάδης – Τάκο – Κάπελλες (Πόρος – Τροιζηνία)

Παγκορασίδες: Κ1: 1. Παπανικολάου (Μέθανα), 2. Μενιέ (Μέθανα), 3. Κέκελου (Μεσολόγγι), Κ2: 1. Μπερτσουλάκη – Σηφάκη (Χανιά), 2. Μπουροπούλου – Στύλα (ΝΟΒ), 3. Σακκά Χρ. – Σακκά Γ. (Παμβώτιδα) Κ4: 1. Σακκά – Μέμου – Μαγιοπούλου – Δήμου (Παμβώτιδα), 2. Δέρβου – Διακάτου – Σπυράτου – Τσιούτσιου (Αργοστόλι)

Κορασίδες αρχάριες: Κ1: 1. Μπασδάνη (ΝΟΒ), 2.Μωυσιάδου (Πόρος – Τροιζηνία), 3. Τραχανά (Χαλκίδα) , Κ2: 1. Παπακωνσταντίνου – Λουκά (Ωρεοί), Κ4: 1. Παπασταματάκη – Καρακατσάνη – Γενεράκη – Τζανακοπούλου (Χανιά)

Παίδες αρχάριοι: Κ1: 1. Μενιέ (Μέθανα), 2. Σκλαβούνος (Τζιτζιφιές), 3. Βούλγαρης (ΝΟΒ), Κ2: 1. Μαρκαντωνάκης – Μελεμένης (Χανιά), 2. Βάρκας – Ζάχαρης (Χαλκίδα), 3. Μιχάλης – Γούλας (ΝΟΒ), C2: 1. Καπάκογλου – Θεοφίλου (Γιαννιτσά), Κ4: 1. Μαρκαντωνάκης Αντ – Μαρκαντωνάκης Π. – Κουτσοποδιώτης – Τζανακόπουλος (Χανιά), 2. Αλεξόπουλος – Αλιφραγκής – Παπαδάκης – Αραπάκης (Ολυμπιακός),

500μ.:

Παγκορασίδες: Κ1: 1. Μενιέ (Μέθανα), 2. Παπανικολάου (Μέθανα), 3. Κέκελου (Μεσολόγγι), Κ2: 1. Μπερτσουλάκη – Σηφάκη (Χανιά), 2. Μπουροπούλου – Στύλα (ΝΟΒ), 3. Ροκάκη – Ζουλάκη (Χανιά), Κ4: 1. Ροκάκη – Ζουλάκη – Γλεντουσάκη – Τζανακοπούλου (Χανιά), 2. Σακκά Ειρ.– Δήμου – Σακκά Γ. – Σακκά Χρ. (Παμβώτιδα), 3. Δέρβου – Διακάτου – Σπυράτου – Τσιούτσιου (Αργοστόλι)

Παμπαίδες: Κ1: 1. Μπασδάνης (ΝΟΒ), 2. Γεωργούσης (Πόρος – Τροιζηνία), 3. Μαστραντωνάκης (ΕΝΟΑ), Κ2: 1. Γεωργούσης – Πέππας (Πόρος – Τροιζηνία), 2. Βορονύι – Κοσμίδης (ΙΟΘ), 3. Τσαρούχας – Μήτρακας (ΝΟΒ), C1: 1. Κιουρτζίδης (ΙΟΘ), C2: 1. Τσάτσας – Δημόπουλος (ΙΟΘ), Κ4: 1. Δανιήλ – Κατρής – Ζησέκας – Καναράς (Χαλκίδα), 2. Παντελάκης – Κοντάκος – Γενεράκης – Αγγελάκης ( Χανιά), 3. Λέκκας – Δημητριάδης – Τάκο – Κάπελλες (Πόρος – Τροιζηνία).

Παίδες αρχάριοι: Κ1: 1. Μενιέ (Μέθανα), 2. Βούλγαρης (ΝΟΒ), 3. Τζιόρας (Παμβώτιδα), Κ2: 1. Σκλαβούνος – Ρηγόπουλος (Τζιτζιφιές), 2. Βάρκας – Ζάχαρης (Χαλκίδα), 3. Μιχάλης – Γούλας (ΝΟΒ), C2: 1.Γαλατιανός – Θεοφίλου (Γιαννιτσά), Κ4: 1. Τζανακόπουλος – Μαρκαντωνάκης – Κουτσοποδιώτης – Μελεμένης (Χανιά), 2. Αλεξόπουλος – Αλιφραγκής – Παπαδάκης – Αραπάκης (Ολυμπιακός)

Κορασίδες αρχάριες: Κ1: 1. Μπασδάνη (ΝΟΒ), 2. Τραχανά (Χαλκίδα), 3. Γεωργούση (Πόρος – Τροιζηνία) , Κ2: 1. Γεωργούση – Μωυσιάδου (Πόρος – Τροιζηνία), 2. Παπακωνσταντίνου – Λουκά (Ωρεοί), Κ4: 1. Παπασταματάκη – Καρακατσάνη – Γενεράκη – Τζανακοπούλου (Χανιά)