Ο Ναυτικός Αθλητικός Σύνδεσμος αναδείχθηκε κυπελλούχος στα ήρεμα νερά
Κυριακή, 12.04.2009
Εκτύπωση

12-4-09bΟ Ναυτικός Αθλητικός Σύνδεσμος κατέκτησε την πρώτη θέση στο Πανελλήνιο Κύπελλο ήρεμων νερών που διεξήχθη στην Ολυμπιακή εγκατάσταση κάνοε καγιάκ του Σχινιά. Τη δεύτερη θέση κατέλαβε ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων και την τρίτη ο Ναυτικός Όμιλος Χαλκίδας.

 

«Το πανελλήνιο κύπελλο ήταν η πρώτη εγχώρια διοργάνωση για τα ήρεμα νερά. Είχαν την ευκαιρία οι αθλητές να τεστάρουν τις δυνάμεις τους ενόψει και των διεθνών αγώνων που έπονται. Το Κύπελλο είναι μια διοργάνωση που γίνεται για τα σωματεία, καθώς δεν μας ενδιαφέρει μόνο ο πρωταθλητισμός αλλά και ο αθλητισμός στη βάση και η ανάπτυξη», τόνισε ο πρόεδρος της ΕΟΚ.-Κ. Αντώνης Νικολόπουλος

Οι τρεις πρώτοι, όπου υπάρχουν, ανά κατηγορία έχουν ως εξής:

1.000μ.

Άνδρες: Κ1: 1. Νικολάου (Παμβώτιδα), 2. Δαλιάνης (ΕΝΟΑ), C1: 1. Βερενίδης (ΙΟΘ), 2. Αφεντουλίδης (ΝΟΒ), Κ2: 1. Παπανδρέου - Παπαδάς (ΝΟΣ), 2. Παπασάββας Μ. - Περατικός (ΕΝΟΑ), 3. Μαραζόπουλος - Καζάζης (Παμβώτιδα), C2: 1. Αμοιρίδης - Κιλιγκαρίδης (Καλαμαριά), 2. Πιτσάτζης - Σπυριδωνίδης (ΙΟΘ), 3. Αδαμίδης - Αμπασίτζε (ΙΟΘ), Κ4: 1. ΕΝΟΑ (Παπασάββας, Σειρηνάκης, Λαζόπουλος, Περατικός), 2. Παμβώτιδα (Νικολάου, Μαραζόπουλος, Καζάζης, Ρέμος), 3. ΝΟΒ ( Μαντζιώκας, Καφφεσάκης, Ηλιόπουλος, Τούμπας)

Γυναίκες: Κ1: 1. Ανδρούτσου (Ιωάννινα), Κ2: 1. Καλογήρου - Τσιριγώτη (Χαλκίδα), 2. Βερενίδη - Παρασκευοπούλου (ΙΟΘ), 3. Διονυσίου - Καραπαζβαντή (Χαλκίδα), Κ4: 1. Χαλκίδα (Μπαρδακλή, Μαντά, Καπακλή, Σουλτάνη), 2. Χανιά (Μπυράκη Ευ., Κοκάκη Μ., Μπυράκη Μ. - Κοκάκη Αθ.)

Έφηβοι: Κ1 : 1.Αναγνωστόπουλος (Χανιά), 2. Χαμπίλος (ΝΑΣ), 3. Ντράμπινκα (Αργοστόλι), C1: 1. Σαντόβσκι (Καλαμαριά), 2. Μήλλος (Ιωάννινα), Κ2: 1. Σακόγλου - Κουτσούμπας (Κατερίνη), 2. Γεωργίου - Γιαννακούλας (ΝΟΒ), 3. Κολτσάκης - Σκορδυλάκης (Χανιά), Κ4: 1. Γιαννιτσά (Μπεζανίδης - Τσομπάνος - Στράντζαλης - Καπάκογλου), 2. ΕΝΟΑ (Σφέτσιος, Σειρηνάκης, Παππάς, Σουλουτζηδάκης)

Νεανίδες: Κ1: 1. Θεοχάρη (ΝΑΣ), 2. Ντε Ροζάριο (Αργοστόλι), 3. Μιχάι (Μέθανα), Κ2: 1. Καλογήρου - Τσιριγώτη (Χαλκίδα), 2. Σκαλιδάκη - Γέρου (Χανιά), 3. Κιούρτση - Σκουρτανιώτη (Χαλκίδα),

Παίδες: Κ1: 1. Τζινιέρης (Χανιά), 2. Παρασκευόπουλος (ΙΟΘ), 3. Καπάκογλου (Γιαννιτσά), C1: 1. Λάγγας (ΕΟΑ), 2. Παπαλέξης (Ιωάννινα), Κ2: 1. Μαρουλής - Τζινιέρης (Χανιά), 2. Αρογιάν - Παρασκευόπουλος (ΙΟΘ), 3. Ζουλάκης - Γρηγοράτος (ΝΑΣ), Κ4: 1. Πόρος (Δεμάγκος, Μοστίτσογλου, Συριόπουλος, Στεργίου), 2. ΝΟΣ (Ανδριανός, Αντωνίου, Διόλης, Δραγώνας),

Κορασίδες: Κ1: 1. Γέρου (Χανιά), 2. Μανίκα (ΝΑΣ), 3. Αλειφέρη (Χανιά), Κ2: 1. Πουρνάρα - Κουτεντάκη (ΝΟΒ), 2. Αλειφέρη - Σαράντου (Χανιά), 3. Σύρμου - Παρδαλή (ΝΟΒ)

500μ.

12-4-09aΆνδρες: Κ1: 1. Ζυμπελούδης (ΝΑΣ), 2. Καρκανάκης (Παμβώτιδα), C1: 1. Βερενίδης (ΙΟΘ), 2. Αμοιρίδης (Καλαμαριά), 3. Λαγγάς (ΕΝΟΑ), Κ2: 1. Παπανδρέου - Παπαδάς (ΝΟΣ), 2. Λαζόπουλος - Σειρηνάκης (ΕΝΟΑ), 3. Κοκκίνης - Αλεξίου (Χαλκίδα), C2: 1. Κιλιγκαρίδης - Αμοιρίδης (Καλαμαριά), Κ4: 1. ΕΝΟΑ (Σειρηνάκης, Παπασάββας Μ., Παπασάββας Στ., Περατικός), 2. ΝΟΣ (Παπανδρέου, Παπαδάς, Τούτσης, Νοτάρογλου), 3. ΝΑΣ (Παύλου, Πασαδέλης, Μπιμπής, Κυριακούλης),

Γυναίκες: Κ1: 1. Αλεξοπούλου (ΝΑΣ), 2. Ανδρούτσου (Ιωάννινα), 3. Ντε Ροζάριο (Αργοστόλι), Κ2: 1. Σκουρτανιώτη - Μπαρδακλή (Χαλκίδα), 2. Πατρελάκη - Παπακυριακού (ΝΑΣ), 3. Βερενίδη - Παρασκευοπούλου (ΙΟΘ), Κ4: 1. ΝΑΣ (Αλεξοπούλου, Πατρελάκη, Πιπιτσούλη, Παπακυριακού), 2. Χανιά (Μπυράκη Ευ., Κοκάκη Μ., Σεντούκα, Κοκάκη Αθ.), 3. Χαλκίδα (Στεφανίδη, Καραπαζβαντή, Παπαθανάση, Διονυσίου)

Έφηβοι: Κ1: 1. Συρίγος (ΝΑΣ), 2. Καστρίσιος (ΝΑΣ), 3. Σακόγλου (Κατερίνη), C1: 1. Σαντόβσκι (Καλαμαριά), 2. Μήλλος (Ιωάννινα), 3. Λαγγάς (ΕΝΟΑ), Κ2: 1. Συρίγος - Καστρίσιος (ΝΑΣ), 2. Γεωργίου - Γιαννακούλας (ΝΟΒ), 3. Κυριάκης - Χαμπίλος (ΝΑΣ), Κ4: 1. Γιαννιτσά (Τσομπάνος, Μπεζανίδης, Στράντζαλης, Καπάκογλου), 2. Χαλκίδα (Καραπαζβαντής, Αλεξίου, Κασάπας, Καλαβρής), 3. ΝΟΒ (Γεωργίου, Παπαδόπουλος, Γιαννακούλας, Πανούης)

Νεάνιδες: Κ1: 1. Πιπιτσούλη (ΝΑΣ), 2. Ντε Ροζάριο (Αργοστόλι), 3. Μελικίδου (Γιαννιτσά), Κ2: 1. Μανίκα - Θεοχάρη (ΝΑΣ), 2. Καλογήρου - Τσιριγώτη (Χαλκίδα), 3. Μπυράκη Ασπ. - Βεναρδάτου (Χανιά), Κ4: 1. Χαλκίδα (Κιούρτση, Γουργουρίνη, Νάνου Αργ., Τσιριγώτη), 2. Χαλκίδα (Πατρινού, Γιαννούκου, Πέτρου, Κουρτίδου)

Παίδες: Κ1: 1.Μαρουλής (Χανιά), 2. Κολτσάκης (Χανιά), 3. Αρογιάν (ΙΟΘ), Κ2: 1. Μαρουλής - Τζινιέρης (Χανιά), 2. Αρογιάν - Παρασκευόπουλος (ΙΟΘ), 3. Γρηγοράτος - Ζουλάκης (ΝΑΣ), C1: 1. Λαγγάς (ΕΝΟΑ), 2. Παπαλέξης (Ιωάννινα), Κ4: 1. Χαλκίδα (Αραμπάτκιεβ, Αλωνιάτης, Παπαθανάσης, Ντάρλας), 2. ΝΟΣ (Ανδριανός, Αντωνίου, Διόλης, Δραγώνας), 3. Χαλκίδα (Γεωργαράς, Τσάλλας, Βουδούρης, Παπαδάκης),

Κορασίδες: Κ1: 1. Γέρου (Χανιά), 2. Μανίκα (ΝΑΣ), 3. Ντερβίση (ΝΑΣ), Κ2: 1. Πουρνάρα - Κουτεντάκη (ΝΟΒ), 2. Βεναρδάτου - Σαράντου (Χανιά), 3. Σύρμου - Παρδαλή (ΝΟΒ), Κ4: 1. Χανιά (Αλειφέρη, Γέρου, Σαράντου, Βεναρδάτου), 2. ΝΟΒ (Πουρνάρα, Σύρμου, Κουτεντάκη, Παρδάλη), 3. Χαλκίδα (Πυθούλα, Νάνου Αικ., Σιδέρη, Νάνου Αργ.)

200μ.

Άνδρες: Κ1: 1. Παπασάββας (ΕΝΟΑ), 2. Μπιμπής (ΝΑΣ), 3. Αρχοντάκης (Χανιά), C1: 1. Κιλιγκαρίδης (Καλαμαριά), 2. Ζυγούρης (Ιωάννινα), 3. Καρκανάκης (Παμβώτιδα), Κ2: 1. Νικολόπουλος - Λαδάς (ΝΑΣ), 2. Τούτσης - Τριγκάλας (ΝΟΣ), 3. Κυριακούλης - Πασαδέλης (ΝΑΣ), C2: 1. Βερενίδης Π. - Βερενίδης Στ. (ΙΟΘ), 2. Μήλλος - Ζυγούρης (Ιωάννινα), 3. Μοίρας Β. - Μοίρας Εμμ. (Χαλκίδα), Κ4: 1. ΝΑΣ (Νικολόπουλος, Λαδάς, Κυριακούλης, Μπιμπής), 2. Χανιά (Αρχοντάκης, Καραγιαννίδης Γ., Καραγιαννίδης Δ., Δημοτάκης), 3. ΝΟΒ (Μαντζιώκας, Καφφεσάκης, Ηλιόπουλος, Τούμπας).

Γυναίκες: Κ1: 1. Αλεξοπούλου (ΝΑΣ), 2. Μπουζίκου (Τζιτζιφιές), Κ2: 1. Σκουρτανιώτη - Μπαρδακλή (Χαλκίδα), 2. Πατρελάκη - Παπακυριακού (ΝΑΣ), 3. Μαντά - Καπακλή (Χαλκίδα), Κ4: Χαλκίδα (Σκουρτανιώτη, Μαντά, Σουλτάνη, Καπακλή), 2. Χανιά (Μπυράκη Ευ., Μπυράκη Ασπ., Σεντούκα, Κοκάκη Αθ.), 3. ΕΝΟΑ (Καρασούλη, Κονδύλη, Παπασάββα, Τσακίρη)

Έφηβοι: Κ1: 1. Δημοτάκης (Χανιά), 2. Μανίκας (ΝΑΣ), 3. Σκορδυλάκης (Χανιά), Κ2: 1. Συρίγος - Καστρίσιος (Χαλκίδα), 2. Αναγνωστόπουλος - Δημοτάκης (Χανιά), 3. Μπεζανίδης - Στράντζαλης (Γιαννιτσά), C1: 1. Σαντόβσκι (Καλαμαριά), 2. Καλαβρής (Χαλκίδα), 3. Κυρίτσης (Χαλκίδα), Κ4: 1. ΝΑΣ (Κυριάκης, Μανίκας Β., Μανίκας Γ., Χαμπίλος), 2. ΕΝΟΑ (Σφέτσιος, Σειρηνάκης, Παππάς, Μπιζέλης)

Νεάνιδες: Κ1: 1. Πιπιτσούλη (ΝΑΣ), 2. Θεοχάρη (ΝΑΣ), 3. Μιχάι (Μέθανα), Κ2: 1. Κοκάκη Μ. - Μπυράκη Ασπ (Χανιά).